Floating a rašelinové zábaly zad

Chcete si udělat relaxační den? Chcete zcela zapomenout na své denní starosti a nechat si hýčkat tělo i duši? Máme pro Vás připravenou relaxaci, která postaví na nohy. Jedna procedura bude navazovat na druhou, takže nebudete muset nikam přecházet ani čekat. Umožníme Vám být rychle fit a cítit se jako znovuzrození! Masáže představují vhodné obohacení péče o lidské tělo a jeho zdraví. Jsou velmi prospěšné a mají řadu příznivých účinků!

Floating – procedury začnou hodinovou relaxací ve floatingu. Floating je vodoléčebné zařízení, které bylo vyvinuto v 60. letech v USA. Podstatou jeho účinku je hypertonický roztok, svým složením blízký složení vody v Mrtvém moři. Tento roztok umožní stav beztíže, kdy se vytváří ideální podmínky pro relaxaci a regeneraci Vašich duševních i fyzických sil. Beztížné plavání těla na hladině roztoku simulujícího Mrtvé moře dochází k uvolnění svalových křečových stavů, zlepšení prokrvení buněk celého těla.

Po floatingu na Vás již budou čekat rašelinové zábaly, které umocní Váš pocit pohody a klidu a odplaví stresové podněty.

Rašelinové zábaly jsou klasická lázeňská kůra, která využívá blahodárné síly přírody. Dochází během ní k uvolňování přírodních humidních látek do organismu. Rašelinové zábaly jsou jednou z forem termoléčby. V balneoterapii mají rašelinové zábaly své místo odjakživa. Jejich prospěšnost je prověřena generacemi. Základním atributem rašelinového média je tepelná setrvačnost a obsah huminových kyselin zajišťujících PH kolem 3,5. Působení rašeliny spočívá v termofyzikálních, fyzikálně chemických a biochemických účincích. Jejich předností je využití přírodního léčivého zdroje. Teplota zábalu je 46 stupňů celsia. Procedura se provádí přikládáním ohřátých rašelinových nosičů tepla na jednorázové rašelinové zábaly.

Postup rašelinového zábalu:
Rašelinové zábaly se doporučují aplikovat 1× denně. K léčebné proceduře se používají znovu použitelné nosiče tepla, ty se před aplikací ohřejí ve vodní lázni 50 °C – 63 °C teplé ve speciálních ohřevech. Při pokojové teplotě se jednorázové rašelinové obklady přiloží na nosič tepla nepropustnou stranou. Jednorázový rašelinový zábal se přikládá vždy propustnou vrstvou (vlies) na pacienta, přičemž na druhé straně je ohřátý nosič tepla, který na začátku postupně prohřívá a dále udržuje požadovanou teplotu obkladu. Během 3 minut stoupá pozvolna teplota obkladu a zabraňuje tepelnému šoku. Pacient si postupně zvyká na léčebnou teplotu, která dosáhne 40 °C na povrchu těla pacienta. Tuto teplotu si zábal s minimálním poklesem udrží po dobu celé procedury. Vlies je propustná fólie a nebrání přímému kontaktu peloidu s tělem. Pot pacienta se absorbuje do jednorázového rašelinového obkladu. Pokud lékař nedoporučí jinak, je doba trvání procedury 30 minut. Po ukončení procedury stačí pacienta otřít mokrou utěrkou. Rašelinový zábal je plně hygienický, jelikož se používá jednorázově. Nosič tepla se po proceduře opláchne a otře utěrkou a vloží zpět do teplé vodní lázně na cca 5–7 minut. Poté je nosič tepla znovu připraven k použití.

Doporučené indikace: Bezprostředním efektem hypertermního rašelinového zábalu je analgetický a pohyblivost zlepšující účinek. Zábaly se doporučují při chorobách pohybového systému zánětlivého, degenerativního a úrazového původu. Zábaly jsou indikovány zejména u těchto zdravotních poruch:

  • subakutní a chronické stavech revmatického a traumatického původu
  • artróze
  • svalové kontraktuře
  • bolestech kloubů a páteře
  • obezitě
  • celulitidě
  • vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení

Kontraindikace pro teplý zábal: Akutní záněty močových cest, těhotenství (s aplikací podél páteře), dekompenzovaná kardiologická onemocnění a těžké oběhové poruchy, horečnaté stavy, těžší zánětlivá a jiná akutní onemocnění.

Doporučení po proceduře: Doporučuje se po proceduře již nesprchovat nebo nekoupat. Sprchování a koupání je vhodné až druhý den.

Čas: doba trvání balíčku je 100 minut
Počet osob: 1 osoba